Locked in a cold place
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

So treacherous, so dangerous, so devious.

2 participanți

In jos

So treacherous, so dangerous, so devious. Empty So treacherous, so dangerous, so devious.

Mesaj Scris de Shelly R Mar Feb 01, 2011 11:35 am

Ceasul suna la 8 fix. Shelly se trezise de mult si era in fata laptop-ului, uitandu-se la un film. Camera era foarte feminina, peste tot domnea ordinea. Lucrurile erau exact la locul lor. Patul, mare cat puteau dormi vreo 4 insi in el, era perfect facut, nici o cuta pe el. Lucrurile ei erau puse in dulap, aranjate frumos, pe categorii: rochii, rochii de seara, de zi, groase, pantalonii, fustele si bluzele si puloverele. Pantofii erau si ei asezati pe categorii: pantofii eleganti, ghetele si cizmele, toate cu toc. In fine, mai erau cateva si fara.
Tresari cand auzi alarma si o opri repede. Isi lua ciocolata calda si se aseza la geam. Privi zapada care se asternea in fulgi mari pe pamantul rece. O patrunse un fior. Mintea ei complicata cauta raspunsuri la intrebari grele. Raspunsuri care parea atat de greu de gasit, dar erau atat de simple. Se uita la ceas, dar fara sa vada ora. Ii trecu o idee prin cap, dar se gandi ca mai bine se plimba putin, sa ia putin aer. Pleca de la geam si deschise usa dulapului. Alese de acolo ceva si se imbraca. Alese o rochie mov, scurta, o pereche de colanti negri si o pereche de cizme mov cu toc cui. Se machie simplu, doar cu putin tus negru, rimel si fard roz. Isi lua haina pe ea si iesi din camera, lasand telefonul pe pat.
Shelly R
Shelly R

Posts : 58
Join date : 01/02/2011
Age : 28
Location : Pe un nor de zahar :X

Sus In jos

So treacherous, so dangerous, so devious. Empty Re: So treacherous, so dangerous, so devious.

Mesaj Scris de Oliver McAlpine Vin Feb 04, 2011 3:08 pm

Off : Continuarea din Parc -------->

On : Intrasem in camera fetei , dupa ce aceasta descuiase . Mi`am dat jos geaca si mi`am agatat`o frumo in cuier . Am privit in jurul meu , curios . Era un prost obicei de`al meu , sa cercetez in amanunt orice locunta , orice detaliu .
- E dragut la tine.. am spus eu lasandu`mi privirea inapoi pe chipul fetei .
Oliver McAlpine
Oliver McAlpine

Posts : 112
Join date : 31/01/2011

http://madaasopinion.blogspot.com/

Sus In jos

So treacherous, so dangerous, so devious. Empty Re: So treacherous, so dangerous, so devious.

Mesaj Scris de Shelly R Sam Feb 05, 2011 1:05 pm

Shelly isi puse haina in cuier si se descalta, ramanand in dres.
Cu ce vrei sa te servesc?,intreba ea aratandu-i un fotoliu in care sa se aseze. Deschise usa dulapului si is scoase un tricou verde si o pereche de jeans.
Eu ma duc sa ma schimb, fa-te comfortabil si serveste-te cu ce vrei., spuse ea si intra intr-o cameruta.
Shelly R
Shelly R

Posts : 58
Join date : 01/02/2011
Age : 28
Location : Pe un nor de zahar :X

Sus In jos

So treacherous, so dangerous, so devious. Empty Re: So treacherous, so dangerous, so devious.

Mesaj Scris de Oliver McAlpine Dum Feb 06, 2011 6:42 am

M`am indreptat spre fotoliu , dupa care m`am asezat lenes pe el . Nu imi trebuia mai nimic .
- Nu .. nimic . am dat din umeri ingandurat . De ce acceptasem oare sa vin la ea ? Nici acum nu puteam sa`mi dau seama .
- Bine .. am raspuns eu fetei dupa care mi`am lasat capul pe spate si am inchis ochii.
Oliver McAlpine
Oliver McAlpine

Posts : 112
Join date : 31/01/2011

http://madaasopinion.blogspot.com/

Sus In jos

So treacherous, so dangerous, so devious. Empty Re: So treacherous, so dangerous, so devious.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum